Strona główna Rozrywka Dni Skawiny 2017 – zabawa dla każdego
Dni Skawiny 2017 – zabawa dla każdego

Dni Skawiny 2017 – zabawa dla każdego

0
0

10 i 11 czerwca zapraszamy na Starorzecze Skawinki w Parku Miejskim na huczne obchody Święta Naszego Miasta. W tegorocznym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie wspólna biesiada, program dla dzieci, występ orkiestr dętych, disco polowego zespołu Musle i rockowego Overdrive, a także koncert Krzysztofa Krawczyka.

W związku z trwającym w tym roku jubileuszem Centrum Kultury i Sportu w Skawinie pragniemy zaproponować uczestnikom naszego Święta moc atrakcji i wyśmienitą zabawę.

Na dobry start 10 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci. O godzinie 15.00 rozpocznie się program „Rymy Cymy” przygotowany przez Fundację Wyobraź Sobie, w którym aktorzy bawią wierszem, a właściwie pokazują najmłodszym, jak można wykorzystać do zabawy znane utwory Tuwima, Brzechwy i Fredry. A już o 16.00 przyjdzie czas na wspólną biesiadę. Do tanga, walca i polki porwie nas Kapela Sołtysa z Wąchocka. Następnie usłyszymy niecodzienne wykonania znanych fragmentów muzycznych zagranych przez dwie znakomite orkiestry: wielokrotnie nagradzaną Orkiestrę Wieniawa z Raciborowic oraz równie utytułowaną Orkiestrę Dętą Sygnał z Radziszowa. Po muzycznej uczcie chwile zabawy i wspomnień zapewni jeden z najpopularniejszych polskich artystów – Krzysztof Krawczyk. Obsypywany nagrodami muzycznymi, autor takich piosenek jak: „Parostatek”, „Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”, „Mój przyjacielu”, zaprezentuje największe przeboje z całego okresu swojej kariery!

Sobotni program zakończymy dyskoteką pod gwiazdami. Zagrają, znani z najlepszych klubów z całej Małopolski i nie tylko, Sebastian Esh & Dj PePe. Całe Starorzecze wypełni muzyka w klimatach House, Tech House, Progressive House oraz Deep House.

11 czerwca świętowanie rozpoczniemy programem dla najmłodszych, w którym nie zabraknie inscenizacji, piosenek i wspólnych zabaw. Prosto z bajkowego świata, smerfnej wioski przybędą:  Papa Smerf, Smerfetka, Smerf Pracuś i Smerf Laluś. Dzieci będą miały okazję rozwiązać zagadki Ważniaka, zmagać się w zawodach Osiłka, rozpoznać imiona Smerfów ukryte w smerfnej piosence zgadywance. Czeka je również wyprawa do smerfnego lasu, podczas której będą musieli umknąć Gargamelowi i Klakierowi oraz wiele innych ciekawych przygód. Po spotkaniu ze smerfami wszystkich naszych małych gości zapraszamy do udziału w pokazie baniek mydlanych. Będą bańki duże, wielkie i olbrzymie! Sponsorem tej atrakcji jest skawiński oddział sieci placówek edukacyjnych:

O godzinie 16.45 scenę opanują mali miłośnicy Zumby. W ramach programu wystapią grupy sekcji CKiS Zumba Kids i Zumba Junior, na co dzień trenujące pod okiem instruktorki Alicji Ożóg w Skawinie i Radziszowie.

W tym dniu zaprezentuje się również skawiński zespół disco polowy – Musle. Na początku września 2016 roku grupa wystartowała z premierowym teledyskiem pt. „Lubię Twoje D”, który po kilkunastu dniach od debiutu stał się hitem Internetu. Występ Musle będzie doskonałym wstępem do taneczno-muzycznego show „Hand’s Up”, podczas którego usłyszymy największe przeboje lat 80-tych. Czterej muzycy, wyjątkowe wokalistki i barwne tancerki pobudzą do zabawy w rytmach disco, popu, rocka i latino! A przed energetycznym show o godzinie 17.45, będzie jeszcze mozliwość poznać nasze lokalne talenty – zaprezentują się laureaci II Gminnego Przeglądu Talentów.

Atrakcji na pewno nie zabraknie. O 19:30 niespodzianka – Pokaz Street workout. Członkowie grupy Street Workout Skawina tj. Filip Ziemiański, Bartłomiej Kruk oraz Wojtek Kruk wystąpią w pokazie Street Workout prezentując ćwiczenia opierające się na wykorzystaniu własnej masy ciała, siły grawitacji oraz urządzeń typu drążek, poręcz.

Kolejnym elementem naszego programu stanie się koncert w wykonaniu Kraków Street Band, który w ekspresowym tempie stał się muzyczną wizytówką Krakowa. A na zakończenie zabrzmią mocne dźwięki Overdrive. Zespół rodem ze Skawiny inspiruje się hard rockiem i glamem lat ’70. Posiada swój własny, łatwo rozpoznawalny styl. Czytelne brzmienie, polskie teksty, niesamowita energia sceniczna, a przede wszystkim radość ze wspólnego grania z pewnością dostarczy widzom wielu wrażeń.

Tradycyjnie w ramach Dni Skawiny, 11 czerwca o godz. 10.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej rozpocznie się Turniej Szachowy „O Koronę Króla Kazimierza”. Zapisy w dniu zawodów od godz. 9.30. Przewidzianych jest 7 rund z czasem 15 minut dla zawodnika. Informacje – Dział Sportu i Rekreacji CKiS 12 276 40 56, halackis@ckis.pl.

Poza wymienionymi atrakcjami, nie zbraknie również stoisk handlowych i gastronomicznych, lunaparku i wielu innych propozycji, które rokrocznie towarzyszą świętowaniu obchodów naszego miasta.

Dodatkowo zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w akcji SORTUJ Z GŁOWĄ przygotowanej przez firmę Grand Technology, operatora automatów SORTBOX. Za przyniesione butelki plastikowe PET po napojach i puszki aluminiowe, czekają ciekawe upominki.

Szlachetną akcję organizuje także salon fryzjerski Novak Hair Design. Inicjatywa zatytułowana „Podziel się dzieciństwem” ma na celu pozyskanie włosów dla podopiecznych Fundacji Herosi. W związku z tym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy zechcą przekazać swoje włosy na rzecz akcji, na bezpłatne strzyżenie do stoiska Nowak Hair Design. Ważne jest, aby włosy były długie, a ucięty kucyk miał min. 30 cm, umyte i niekoloryzowane. Szczegóły dostępne w salonie lub pod nr tel. 730 818 616.

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Źródło: CKiS Skawina

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish