Strona główna Kultura „Wielka Liga Czytelników” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie

„Wielka Liga Czytelników” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie

0
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Skawinie po raz pierwszy dołączyła do ogólnopolskiego konkursu czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych pt. „Wielka Liga Czytelników”.

Była to 4. edycja popularnej zabawy czytelniczej, w której młodzi wielbiciele literatury czytają kilka książek z zaproponowanej list, rozwiązują testy i zdobywają odznaki.
Uczestnicy etapu gminnego musieli w ekspresowym tempie przeczytać aż 6 książek! Wywiązali się z tego znakomicie – również dzięki zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, którzy zdobywali dla nich potrzebne tytuły.

Finał etapu gminnego odbył się 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3. Młodsze „moliki książkowe” pisały test z „Chatki Puchatka” A. A. Milne, starsze „mole” zmierzyły się z powieścią Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Chociaż podczas finałowego testu nie można było mieć ze sobą egzemplarza książki, uczestnicy poradzili sobie świetnie i wszyscy mogą być z siebie dumni!

Do etapu powiatowego awansowali:

KLASY I- IV:
– Karolina Nęcek
– Tomasz Spólnik
– Lila Jarzębińska

KLASY V-VIII:
– Karolina Szczyrbak
– Tymoteusz Dymanus
– Hanna Sajdak.

Za zwycięzców trzymamy kciuki w kolejnych etapach konkursu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo i gratulujemy pasji czytania!

pl_PLPolish
pl_PLPolish