Strona główna BOOK-Macher Book-Macher – Andrzej Śliwa

Book-Macher – Andrzej Śliwa

0
0
Pewnie nie znacie osobiście żadnego dyrektora afrykańskiej kopalni złota? A jeden całkiem niedawno był w Skawinie na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej. 6 marca 2019 w Multicentrum gościliśmy pana Andrzeja Śliwę, geologa, który potrafi w pasjonujący sposób pisać i opowiadać o swojej pracy oraz przygodach, jakie spotkały go w różnych zakątkach pięciu kontynentów podczas poszukiwania cennych złóż, m.in. złota i szmaragdów.
W spotkaniu autorskim wzięła udział młodzież ze skawińskiego LO. Uczniowie poprosili gościa o wygłoszenie prelekcji pt. „Afryka nie dla mięczaków”. Autor skupił się w niej na przemianach, zachodzących na kontynencie, oraz na zagrożeniach dla tamtejszej dzikiej przyrody. Sama w sobie niezwykle ciekawa prezentacja była okraszona anegdotami o – niekiedy zbyt bliskich – spotkaniach z przedstawicielami afrykańskiej fauny. Wiele z nich oraz wspaniałe zdjęcia można znaleźć na profilu Andrzeja Śliwy https://www.facebook.com/andrzejsliwaautor/
To było inspirujące, pełne dobrej energii spotkanie – serdecznie dziękujemy autorowi i wszystkim uczestnikom!
Książki naszego gościa – „Notatki geologa: szmaragdy, złoto i… smak przygody”, „Ścigając marzenia: w pogodni za złotem” oraz „Afryka nie dla mięczaków” – już wkrótce będą dostępne w miejskiej bibliotece. Zapraszamy!
 
pl_PLPolish
pl_PLPolish