Roboty w ruch!

0
0

Roboty w ruch!

To tytuł naszego najnowszego projektu, realizowanego w partnerstwie z:

– Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie

– Przedszkolem Samorządowym nr 3 w Skawinie

– Zespołem Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej

– Zespołem Placówek Oświatowych w Kopance

– Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Rozwiń Skrzydła”

O co w zasadzie chodzi?

„Roboty w ruch!” to cykl warsztatów edukacyjnych z kodowania, skierowany do dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. W pierwszym etapie projektu udział wezmą zgłoszone wcześniej grupy zorganizowane z placówek oświatowych współtworzących wydarzenie. Drugą część stanowić będą bezpłatne wakacyjne warsztaty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie, na które już od 1 czerwca 2019 r. będą mogły zgłosić się wszystkie zainteresowane dzieci w wieku 7-11 lat.

Ale po co?

Choć programowanie najczęściej kojarzy nam się z wielogodzinnym wstukiwaniem w komputer niezrozumiałych kodów, wprowadzanie jego podstaw i elementów wcale nie musi być trudne! Szybki postęp i zmiany cywilizacyjne wpływają na to, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie zawody wykonywać będą za kilka/kilkanaście lat obecni uczniowie. Istnieją jednak uniwersalne kompetencje, których przydatność na pewno nie wygaśnie, takie jak: umiejętność logicznego myślenia, łączenia faktów, poszukiwania odpowiedzi w sytuacji problemowej, pracy zespołowej i… KREATYWNOŚĆ!

To taką wiedzę rozwijać będą uczestnicy wszystkich warsztatów, zaczynając od 5-latków, a kończąc na uczniach III klasy. Istoty kodowania najłatwiej nauczyć poprzez dobrą zabawę i różnorodne aktywności, zarówno te tradycyjne (analogowe), jak i bardziej skomputeryzowane, o co zadbają wykwalifikowani instruktorzy. Wisienkę na torcie stanowić będzie praca z robotami edukacyjnymi Photon, na których rozwój i zachowanie wpływać będą umiejętności poznawane przez uczestników podczas zajęć.

Brzmi świetnie – co teraz?

Zachęcamy do śledzenia naszych relacji z poszczególnych warsztatów, a także dzielenia się ze światem informacją o nich. Wszystkich rodziców, których temat szczególnie zainteresował i chcieliby, by ich dzieci (7-11 lat) wzięły udział w zajęciach w okresie wakacji zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej (www.biblioteka-skawina.pl) oraz facebooka (https://www.facebook.com/ZMlodzienczaSila oraz https://www.facebook.com/miejskabiblioteka.skawina/ ) dokładnie w Dzień Dziecka, bo to wtedy ruszą zapisy do grup wakacyjnych!

Zostańcie czujni! 

Projekt jest współfinansowany ze środków z budżetu Gminy Skawina.

pl_PLPolish
pl_PLPolish