„Wirtualny Skansen Wsi Podkrakowskiej” – ruszyły zapisy na warsztaty

0
0

Stowarzyszenie „Juvenilis – z młodzieńczą siłą!” zaprasza do udziału w projekcie „Wirtualny Skansen Wsi Podkrakowskiej”.

W krajobrazie skawińskich sołectw znajduje się wiele obiektów architektonicznych, będących świadectwami minionych czasów. Stare, drewniane chałupy, stodoły, spichlerze stoją często w bezpośrednim sąsiedztwie nowych domów i zaniedbane ulegają powolnemu zniszczeniu. Z każdym rokiem ubywa ich, a tylko nieliczne, jeśli w ogóle, znajdą swoje miejsce w istniejących skansenach.

Jak możemy to zmienić?

Przeprowadzając wywiady ze znawcami dawnej architektury ludowej, właścicielami starych obiektów, tworząc archiwum zdjęć i filmów niszczejących budynków z terenu gminy Skawina. W ramach projektu powstanie portal „Wirtualny Skansen Wsi Podkrakowskiej”, zawierający propozycje wycieczek krajoznawczych, na których trasie znajdą się zachowane budowle.

Zajęcia skierowane są do młodzieży licealnej z Gminy Skawina, która chciałaby poznać nowe formy i metody edukacji, zapoznać się z warsztatem dziennikarza i redaktora tekstów, poprawić umiejętności komunikacyjne i rozwinąć swoje kompetencje.

Jak się zapisać?

Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa do 11 lipca 2019 r. dzwoniąc na 502-773-782 lub wysyłając maila na stowarzyszenie.zms@gmail.com

Projekt organizowany we współpracy Miejską Biblioteką Publiczną w Skawinie, finansowany z budżetu Gmina Skawina.

pl_PLPolish
pl_PLPolish