Strona główna Edukacja Finał V edycji projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

Finał V edycji projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”

0
0

4 czerwca 2017 r. w  Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbyła się uroczysta gala kończąca V edycję projektu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”,   realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.

W wydarzeniu udział wzięli: członek Zarządu Starostwa Powiatowego pan Arkadiusz Wrzoszczyk  i  dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego pani Lidia Pycińska, którzy wręczyli laureatom i wyróżnionym w konkursie dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

I miejsce w V edycji programu „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości” otrzymali uczniowie ZST-E: Kacper Wicherek, Wiktoria Pięta i Aleksandra Piszczek. II miejsce zajęli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie, a III miejsce przypadło grupie     z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie.    Przyznane zostało także wyróżnienie dla uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Skawinie.

Podczas gali przypomniano cele i zadania wszystkich dotychczasowych projektów „Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości”. W tegorocznej edycji programu uczniowie mieli za zadanie stworzyć blog tematyczny i prezentację multimedialną pod hasłem „Tradycja i innowacja w polskiej przedsiębiorczości”. W kwietniu uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce studyjnej do firm FAKRO i NEWAG w Nowym Sączu. Po napisaniu testu z wiedzy ekonomicznej zwycięskie grupy udały się w czerwcu  na wycieczkę do Wrocławia.

Ważnym elementem uroczystości było również przedstawienie  przez panią Jolantę Kawaler prezentacji pod tytułem „Tradycja i innowacja w przedsiębiorczości”. Spotkanie uświetnił program artystyczny przygotowany  przez zespół cheerleaderek w składzie: Patrycja Szymańska, Joanna Dziuba, Urszula Kowalówka. Ponadto uczestnicy mogli podziwiać występ Wojciecha Góralczyka z ZST-E w Skawinie oraz Bartłomieja Góreckiego z ZSRCKU w Czernichowie.

Opiekunem zwycięskiej grupy z ZST-E była mgr Ewa Śnieżek. Gratulujemy!

Źródło: ZST-E w Skawinie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish