Strona główna Edukacja CEZ Skawina zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych
CEZ Skawina zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych

CEZ Skawina zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych

0
0

W sobotę, 9 września, skawińska elektrownia po raz kolejny otworzy swoje drzwi dla odwiedzających. CEZ Skawina, która w tym roku obchodzi jubileusz 60-lecia działalności, zaprasza mieszkańców Skawiny, Krakowa i okolic na sąsiedzką wizytę, w trakcie której będzie można dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło.

 

To już kolejna, wyjątkowa – bo związana z 60-leciem istnienia elektrowni – edycja Dnia Drzwi Otwartych – wydarzenia, które na stałe wpisało się w jesienny kalendarz małopolskich atrakcji dedykowanych całym rodzinom. To jedyna okazja w roku, żeby zobaczyć, jak od środka wygląda wchodząca w skład Grupy CEZ elektrownia oraz prześledzić drogę, jaką przebywają ciepło i prąd zanim trafią do naszych domów.

„Dzień Drzwi Otwartych co roku przyciąga wielu gości na teren naszej elektrowni. Jak zwykle przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji – oprócz zwiedzania zakładu będzie można wziąć udział w pokazach naukowych czy na własne oczy sprawdzić, jak działa wirtualna rzeczywistość“ – zachęca Martin Hančar, prezes zarządu CEZ Skawina i dodaje: „Nasi goście będą mieli też okazję zapoznać się z niezwykłą wystawą ilustrującą sześć dekad istnienia elektrowni i poznać historie jej długoletnich pracowników“.

 

W programie organizatorzy przewidują także konkursy i zabawy dla najmłodszych, malowanie buziek, możliwość zwiedzenia wozu strażackiego, czy wielkoformatową grę planszową. Warto też skorzystać z możliwości wzięcia udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dla nas – pracowników – to niezwykle ważne wydarzenie w ciągu całego roku. Mamy już w swoim gronie niemal etatowych przewodników, którzy z nieskrywaną radością oprowadzają gości  po elektrowni, dzieląc się przy okazji historiami i anegdotami z życia firmy. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ok. 300 uczestników. Liczymy, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa.“   – zaznacza Martin Hančar.

Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Skawina odbędzie się 9 września w godzinach 9.00 – 15.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrowni, zapraszamy do zapisów w dniach 22.08 – 06.09 pod numerem telefonu: 12 277 81 60.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Informacje o wydarzeniu także na www.cezpolska.pl

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish