Strona główna Edukacja Debata o oświacie w Urzędzie Gminy Czernichów

Debata o oświacie w Urzędzie Gminy Czernichów

0
0

W piątek, 12 stycznia, w siedzibie urzędu gminy, z inicjatywy wójta Szymona Łytka, odbyła się debata poświęcona tematyce oświaty w gminie Czernichów, z udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty, Barbary Nowak.

W debacie wzięli udział również: Halina Cimer, wicekurator, Dorota Skwarek, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Krakowie, Arkadiusz Wrzoszczyk, członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Janusz Senderecki, dyrektor GZOS, radni gminy Czernichów, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele związków zawodowych oraz rodziców uczniów ze szkół na terenie gminy.

Debatę prowadził wójt Szymon Łytek i w prezentacji otwierającej spotkanie przedstawił dane związane z finansowaniem oświaty, przybliżył szereg inwestycji, które na przestrzeni ostatnich lat wykonano w placówkach oświatowych na terenie gminy, a także powiedział o inwestycjach planowanych na najbliższe lata, jak na przykład budowa zespołu placówek oświatowych w Czernichowie.

Następnie głos zabrał dyrektor Senderecki, który m. in. zaprezentował dane dotyczące wyników w nauce uczniów z poszczególnych szkół na terenie gminy.

W odpowiedzi na obie prezentacje kurator Barbara Nowak zadeklarowała wspieranie samorządu, a plany i działania wójta i radnych gminy w dziedzinie rozwoju oświaty oceniła jako trafne i godne uznania.

Podczas spotkania zebrani mieli możliwość zadawania pytań zaproszonym gościom. Wśród nich pojawiły się te o możliwość powstania żłobka na terenie gminy Czernichów, o opiekę stomatologiczną w przedszkolach, metodykę nauczania w świetle planowanych zmian w podstawach programowych i zasady egzaminowania.
Źródło: http://www.gmina.czernichow.pl

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolish
pl_PLPolish