Strona główna Kultura Wielokulturowe oblicza Krakowa, gościnnie w Skawinie!

Wielokulturowe oblicza Krakowa, gościnnie w Skawinie!

0
0

Wielokulturowe oblicza Krakowa, gościnnie w Skawinie!

Jeśli ciekawią Cię historie ludzi, którzy współtworzą Kraków, naszą okolicę i chcesz dowiedzieć się co łączy kompozytora z Syrii, dziennikarza z Gujany i właściciela gruzińskiej restauracji – koniecznie wybierz się na naszą wystawę. Wstęp jest darmowy!

Zapraszamy do obejrzenia wielokulturowej wystawy „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa”, która będzie gościć w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie (ul. Mickiewicza 26) w dniach od 04.02.2019 do 29.03.2019.

Wystawa prezentuje bogactwo kulturowe, narodowe i wyznaniowe Krakowa. Bohaterowie i bohaterki fotoreportażu to osoby różnych narodowości i wyznań, które są związane z Krakowem i działają na rzecz swoich społeczności, ale też angażują się w życie miasta. Do udziału w fotoreportażu zaprosiliśmy 12 bohaterów – osoby, które wybrały Kraków na swój dom. Nasi bohaterowie i bohaterki wykonują różne zawody, zajmują się także pracą społeczną na rzecz promowania swojej kultury, etniczności, wyznania lub wielokulturowości. Wśród nich znajdują się:
Eugeniusz Daszewski – licencjonowany przewodnik po Krakowie,
Katrin Přikrylová – właścicielka bloga Czeszka w Polsce – Češka v Polsku,
Wassim Ibrahim – kompozytor, doktorant na Akademii Muzycznej w Krakowie,
Zviad Omiadze – właściciel restauracji „Tbilisuri”,
Lana Dadu – przewodniczka po Krakowie, Litwinka, która stała na czele Polek i Polaków podczas czarnych protestów w Krakowie,
Joanna Talewicz-Kwiatkowska – doktor antropologii kulturowej, prezeska Fundacji Dialog-Pheniben zajmującej się promowaniem wielokulturowości oraz wiedzy o społeczności romskiej,
David McGirr – właściciel firmy Kraków Photo Tours, założyciel strony internetowej Kraków Expats Directory, oraz kanału na Youtubie „Kraków TV”,
Zofia Radzikowska – Żydówka, Polka, prawniczka, publicystka, aktywnie działająca w JCC Kraków (Centrum Społeczności Żydowskiej)
Brian Scott – Polak z Gujany, krakowianin. Kiedyś dziennikarz, obecnie nauczyciel i aktor
Anetta Dziedzic – Polka, muzułmanka, przewodnicząca Centrum Muzułmańskiego w Krakowie
Tetiana Demydko – Ukrainka, aktywistka, freelancerka, założycielka Collaborate, Krakow!,
Paul Kulon – założyciel strony The Krakowist, Polak, Amerykanin, założyciel fundacji wspierającej start-upy

Wystawa ta pokazuje, że nasza okolica – Kraków – jest tworzony przez różnorodne osoby, które wnoszą do naszego życia unikatową wartość. Do wystawy dołączone są zwycięskie zdjęcia w konkursie fotograficznym „Wielokulturowość w Krakowie”. Częścią integralną projektu jest strona internetowa obliczakrakowa.com.

Projekt powstał dzięki współpracy grupy nieformalnej Wielokulturowy Kraków i Niezależnego Klubu Fotograficznego. Został zrealizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Wystawa w Skawinie jest współorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

pl_PLPolish
pl_PLPolish